Pieteikties jaunumiem

Parakstieties uz mūsu akcionāru jaunumiem, Conduent e-vēstulēm, e-biļešu svaigiem jaunumiem no visas pasaules. Lūdzu ievediet e-pasta adresi uz kuru vēlaties saņemt jaunumus un uzspiediet pogu "Parakstīties".

Mūsu klienti

CITY GUIDE CARD

CityGuideCARD ir tūristu privilēģiju karte, kas nodrošina arī visas e talona piedāvātās funkcijas un brauciena apmaksas veikšanas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā iespēju.

Dobeles novada pašvaldība

Dobeles novada pašvaldība

Rīgas pašvaldība

Rīgas pašvaldība

rādīt visus

Atzīst par nelikumīgu Liepājās novada domes konkursu par SEB E-karšu ieviešanu

Rīgā, 2013.gada 19. augustā.

Pēc SIA „Rīgas karte” iesniegtās sūdzības izskatīšanas, Iepirkumu uzraudzības biroja komisija pieņēma lēmumu apturēt Liepājas novada domes izsludināto konkursu, kurā bija saskatāma SEB bankas interešu lobēšana.

2013.gada 19.augustā pieņemtais Iepirkumu uzraudzības biroja komisijas lēmums aizliedz Liepājas novada domei slēgt iepirkuma līgumu sarunu procedūrā “Par tiesībām nodrošināt bezkontakta maksājumu karšu pieņemšanu” bez grozījumu veikšanas sarunas procedūras uzaicinājumā.

Tika nolemts atcelt sarunu procedūras uzaicinājuma tehniskajā specifikācijā noteiktās prasības, kas attiecas uz komercnoslēpuma statusa piemērošanu, kā arī tehniskajā specifikācijā iekļautās specifiskās prasības, kas satur tiešās norādes uz AS “SEB banka” kā pakalpojuma izpildītāju.

Lai slēptu SEB bankas un Liepājas domes vienošanos, iepirkuma tehniskajai specifikācijai tika piešķirts komercnoslēpuma statuss, lai gan Publisko iepirkumu likums paredz, ka visai iepirkuma dokumentācijai, izņemot pretendentu piedāvājumus, ir jābūt publiski pieejamai. Tāpat tehniskās specifikācijas tekstā tika iekļautas tiešas norādes uz SEB banku, kā līguma izpildītāju, un kopumā specifikācija tika sastādīta konkrētas kredītiestādes vajadzībām.

Kā iepriekš norādīja cits tirgus dalībnieks – SIA “Transporta telemātikas sistēmas”, lai attīstītu savu jaunizveidoto elektronisko braucienu apmaksas sistēmu, SEB banka nodarbojas ar tās lobēšanu valsts līmenī un, līdzīgi kā varēja notikt Liepājā, pirms gada SEB bankas elektroniskā braucienu apmaksas sistēma, bez attiecīga iepirkuma iezsludināšanas, tika ieviesta Jelgavā. Šobrīd, lai izmantotu pašvaldības piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus Jelgavas skolēni, kā arī pensionāriir spiesti kļūt par SEB bankas klientiem. Tāpat tika apšaubīts iedzīvotāju ieguvums jaunās atvieglojumu politikas ieviešanas rezultātā.

Pateicoties valsts iestāžu atbilstošai rīcībai iepirkums ir apturēts un pašlaik Liepājas iedzīvotājiem nav liegta kredītiestādes izvēles iespēja. Tikmēr, šādam riskam ir pakļauti citu pilsētu iedzīvotāji.
SIA “Rīgas karte” pauž satraukumu par politisko lēmumu graujošo ietekmi uz konkurences situāciju un aicina pilsētas, kas plāno ieviest elektronisko braukšanas apmaksas sistēmu, rūpīgi izvērtēt pretendenta piedāvajuma būtību, kā arī tehnisko funkciju klāstu, izvēloties šādu sistēmu ieviešanas izpildītājus.

Ar pilnu lēmuma tekstu var iepazīties Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
http://www.iub.gov.lv/files/lemumi/lem327127.pdf

Kā ziņots iepriekš, jūnija sākumā "European Business Awards" konkursa noslēguma pasākumā uzņēmums "Rīgas karte" saņēmis "Ruban d'Honneur" medaļu kā viens no Eiropas Top10 labākajiem uzņēmumiem kategorijā "Gada informācijas sistēmu uzņēmējdarbība ar apgrozījumu līdz 25 miljoniem eiro". Konkursā pavisam piedalījās 15 000 uzņēmumu no 28 Eiropas valstīm. Šī konkursa žūrijas godalga uzņēmumam "Rīgas karte" tika piešķirta, pateicoties uzņēmuma oriģinālajam biznesa modelim Intelektisko Transporta sistēmu nozarē, un tā ir uzskatāma kā uzslava uzņēmuma inovatīvajai pieejai transporta karšu sfērā. Lielākajā daļā gadījumu transporta kartes  darbojas tikai kā braukšanas apmaksas kartes sabiedriskajā transportā, Latvijā "Rīgas karte" e talonu ir izveidojusi par daudzfunkcionālu karti, papildus transporta funkcijai nodrošinot arī pakalpojumu pieejamību skolās, pašvaldību pakļautībā esošajās iestādes un pašvaldību maksas autostāvvietās.


________________________________________
SIA „Rīgas karte” informācija
Papildu informācija:
Ilona Zaiceva,
Tālrunis: 67326300
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu jebkura laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīties ar mūsu sīkdatņu lietošanas politiku.
Uzziniet vairāk Piekrītu