Pieteikties jaunumiem

Parakstieties uz mūsu akcionāru jaunumiem, Conduent e-vēstulēm, e-biļešu svaigiem jaunumiem no visas pasaules. Lūdzu ievediet e-pasta adresi uz kuru vēlaties saņemt jaunumus un uzspiediet pogu "Parakstīties".

Mūsu klienti

CITY GUIDE CARD

CityGuideCARD ir tūristu privilēģiju karte, kas nodrošina arī visas e talona piedāvātās funkcijas un brauciena apmaksas veikšanas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā iespēju.

Dobeles novada pašvaldība

Dobeles novada pašvaldība

Rīgas pašvaldība

Rīgas pašvaldība

rādīt visus

SIA “Rīgas karte” ir prognozējams sadarbības partneris un turpina veiksmīgi modernizēt e-talona sistēmu

Rīgā, 2019.gada 1. augustā

 

SIA “Rīgas karte” ir prognozējams sadarbības partneris un turpina veiksmīgi modernizēt e-talona sistēmu

SIA “Rīgas karte” 2018. gadā strādāja ar 22,55 miljonu eiro apgrozījumu, bet tās peļņa pirms nodokļiem bija 6,12 miljoni eiro. Uzņēmuma aizvadītā gada finanšu rādītāji atbilst prognozētajam un ir saskaņā ar abu dalībnieku – ASV un Francijas tehnoloģiju kompānijas “Conduent” un RP SIA “Rīgas satiksme” – 2007. gadā noslēgtajā līgumā plānoto.
Atbilstoši 2007. gadā noslēgtajam līgumam, SIA “Rīgas karte” peļņa ir dalībnieku peļņa, proti, jo lielāka ir uzņēmuma peļņa, jo vairāk dividendēs saņem SIA “Rīgas karte”dalībnieki. Lielākais dividenžu saņēmējs ir RP SIA “Rīgas satiksme”, kam pieder 51% SIA “Rīgas karte” kapitāldaļu. Pagājušajā mēnesī SIA “Rīgas karte” pārskaitīja savam vairākumdalībniekam RP SIA “Rīgas satiksme” 4,25 miljonus eiro (tajā skaitā arī iepriekšējo gadu nesadalīto peļņu).
SIA “Rīgas karte” valdes priekšsēdētājs un ASV/Francijas dalībnieka pārstāvis uzņēmumā Ēriks Morizūrs (Eric Morizur): “SIA “Rīgas karte” vienlaikus turpina aktīvu darbu pie esošās norēķinu sistēmas modernizācijas Rīgā. Pasaulē neviens sabiedriskā transporta operators neinvestēs līdzekļus elektronisko biļešu norēķinu sistēmā tikai uz 10 gadiem. Starptautiski ierastā prakse ir investīcijas 20 gadu periodā, paredzot sistēmas pakāpenisku modernizāciju un tādejādi samazinot kopējās projekta izmaksas. To ik gadu veic arī SIA “Rīgas karte”, vienlaikus izmaksājot dividendes saviem dalībniekiem. Piemēram, aizvadītajā gadā tika uzsākts darbs pie jauniem atvērto maksājumu risinājumiem, lai tuvākajā laikā Rīgas sabiedriskajā transportā būtu iespējams norēķināties ar bezkontakta bankas kartēm. Tāpat tiek izstrādāti risinājumi, lai pasažieri varētu papildināt sabiedriskā transporta biļetes ar viedtālruņa un datora starpniecību.”
SIA “Rīgas karte” turpina pildīt visas savas līgumiskās saistības, nodrošinot Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu, kas ir viena no modernākajām Eiropā , ko ir vienlaikus augstu novērtējuši Rīgas sabiedriskā transporta pasažieri. SIA “Rīgas karte” pārstāvji, būdami elektronisko biļešu sistēmas standarta “Calypso” asociācijas valdes locekļi, regulāri konsultē arī citu pilsētu un valstu pārstāvjus līdzīgu elektronisko biļešu sistēmu ieviešanā.
Jāizsaka dziļa nožēla, ka pēdējā gada laikā atsevišķi politiķi, nespējot piedāvāt konstruktīvas idejas Rīgas pilsētai un valsts attīstībai, savu politisko dienaskārtību veido, mēģinot ieraut uzņēmumu SIA “Rīgas karte” savstarpējo politisko attiecību kārtošanā, piesaistot papildus vēlētāju atbalstu Šāda rīcība parāda ne vien šo politiķu nekompetenci sabiedriskā transporta un elektronisko norēķinu jomā, bet, visdrīzāk, arī nespēju nodrošināt pozitīvas pārmaiņas iedzīvotāju labā. Ir skumji, ka šādi cilvēki ar savu publisko rīcību veido negatīvu Rīgas un Latvijas tēlu starptautiskajā biznesa vidē.

Tāpēc aicinām žurnālistus kritiski izvērtēt tendenciozu politiķu un citu ieinteresēto personu nepamatotos izteikumus vērstus pret SIA “Rīgas karte”. Kompetentu un objektīvu informāciju vienmēr oficiāli un nepastarpināti ir iespējams iegūt vēršoties uzņēmumā. Pirms nepamatoti kritizēt SIA “Rīgas karte” darbību un izvirzīt maldīgus apgalvojumus, vispirms ir lietderīgi iepazīties ar nozares starptautisko praksi un salīdzinoši paraudzīties uz biļešu e-sistēmu darbību citās Eiropas pilsētās.
Tostarp līdzīgi ir vērtējami arī paziņojumi par VID uzsākto auditu SIA “Rīgas karte”, kam šoreiz ir tikai pastarpināta saistība ar pašu uzņēmumu. Ņemot vērā to, ka SIA “Rīgas karte” ir salīdzinoši liels nodokļu maksātājs, visai loģiska ir arī VID rīcība, periodiski veicot nodokļu auditu. Līdzīgas pārbaudes ir veiktas arī iepriekšējos gados, un nekad netika konstatētas problēmas. Tāds pats rezultāts būs arī šogad.

SIA “Rīgas karte” ir 2007. gadā dibināts uzņēmums, kas izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu. Uzņēmuma dalībnieki ir RP SIA “Rīgas satiksme”(51%) un ASV tehnoloģiju kompānija “Conduent” (49%), kas agrāk bija pazīstama ar zīmolu “Xerox”. SIA “Rīgas karte” valde darbojas trīs cilvēku sastāvā- ASV/Francijas investorus “Conduent Transportation” uzņēmumā pārstāv Ēriks Morizūrs (Eric Morizur), bet RP SIA “Rīgas Satiksme” – Jānis Meirāns un Pāvels Tulovskis.


________________________________________

Papildu informācijai:
Jānis Basevičs,
sabiedrisko attiecību konsultants
Mob. tālr.: 26414312
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu jebkura laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīties ar mūsu sīkdatņu lietošanas politiku.
Uzziniet vairāk Piekrītu